[صفحه اصلی ]     [ English ]  
فصلنامه آموزش پزشکی و توسعه awt-yekta The Journal of Medical Education And Development
:: صفحه اصلي :: درباره نشريه :: آخرين شماره :: تمام شماره‌ها :: جستجو :: ثبت نام :: ارسال مقاله :: تماس با ما ::
بخش‌هاي اصلي
صفحه اصلی::
اطلاعات نشريه::
آرشيو مجله و مقالات::
برای نويسندگان::
برای داوران::
ثبت نام و اشتراک::
تماس با ما::
تسهيلات پايگاه::
بایگانی مقالات زیر چاپ::
اعضای هیئت تحریریه::
::
جستجو در پايگاه

جستجوی پیشرفته
..
دريافت اطلاعات پايگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
:: راهنمای نگارش مقاله : راهنمای نگارش و شرايط پذيرش مقاله ها ::

راهنمای نگارش و شرايط پذيرش مقاله ها:

 فصلنامه آموزش پزشکی و توسعه دانشگاه علوم پزشکی قزوين نشريه علمی- ترويجی است که با هدف ارتقای دانش در زمينه آموزش پزشکی جهت بهره برداری اساتيد، کارشناسان و محققان علاقه مند به آموزش پزشکی و به منظور تبادل تجارب و دستاوردهای نوين کمک به توسعه آموزش پزشکی انتشار می يابد. مقاله های ارسالی به اين فصلنامه بايد دارای شرايط زير باشند:

 - انتشار مقاله پژوهشی اصيل (Original Research Article) و مقاله مروری (Review Article) در حوزه عملکرد فصلنامه آموزش پزشکی و توسعه می باشد. - مقالات دريافتی بايد به زبان فارسی باشد و در نگارش آنها آيين نگارش فارسی به درستی رعايت شود.

 - مقاله بايد در نشريه ديگری چاپ نشده يا زير چاپ نباشد و در صورتی که قبلا در کنفرانسها و مجامع علمی ارائه شده، مراتب با ذکر تاريخ ارائه و مشخصات کامل کنفرانس اعلام گردد.

 - اولويت پذيرش با مقاله های جديد است که بايد به ترتيب دارای عنوان و چکيده فارسی و انگليسی (حداکثر تا 200 کلمه)، مقدمه، روش ها، يافته ها، بحث و نتيجه گيری، منابع، تشکر و قدردانی، پيشنهادات و ملاحظات اخلاقی باشد. مقالات پژوهشی اصيل بايد دارای صفحه اول هر مقاله شامل عنوان فارسی، اسامی وابستگی سازمانی تمام نويسندگان، آدرس نويسنده مسئول (شهر، محل کار، پست الکترونيک و شماره تماس) باشد.

 - مجموع نمودار و جداول از 4 مورد تجاوز نکند و نمودارها با استفاده از نرم افزار Excel تهيه شوند. نمودارها و جداول با ذکر شماره و عنوان کامل به زبان فارسی در قسمت يافته ها و در محل مناسب پس از محل ارجاع رسم شوند.

- منابع بر اساس ونکور به صورت پی در پی و بر اساس استفاده در متن شماره گذاری شده و کد مربوطه در متن مقاله قيد شود. - در ذکر منابع از الگوی زير استفاده شود: مجله: نام خانوادگی حرف اول نام نويسنده. عنوان مقاله. عنوان مجله، سال نشر، ماه نشر؛ جلد(شماره): صفحه ها کتاب: نام خانوادگی حرف اول نام نويسنده. عنوان کتاب. نام، نام خانوادگی مترجم. ويرايش. محل نشر: ناشر؛ سال نشر. صفحه ها [جلد]

 - مقاله بايد به صورت دو ستونی با نرم افزار Word تايپ شده باشد و از 8 صفحه تجاوز نکند. تايپ چکيده انگليسی با قلم Times New Roman نمره 10، چکيده فارسی با خطMitra نمره 11 و متن مقاله با خط Mitra نمره 14 باشد.

 - نويسنده مسئول بايد فايل مقاله را همراه نامه ای با امضای نويسنده مسئول و ساير نويسندگان از طريق سايت فصلنامه به آدرس edcjournal.qums.ac.ir ارسال نمايد.

- مقاله دريافتی پس از بررسی مقدماتی توسط سردبير و اعضای هيأت تحريريه در صورت تأييد برای داوران ارسال خواهد شد. هويت نويسنده و داوران مکتوم خواهد ماند. فصلنامه در رد يا پذيرش و ويرايش مقالات آزاد است.

 - مسئوليت علمی مقاله ها بر عهده نويسنگان است.

 موارد نگارشی که بايد در مقاله‌ها رعايت شوند:

عنوان مقاله تا حد امکان مختصر باشد. اسامی نويسندگان، رشته تحصيلی، رتبه علمی و دانشگاه مربوطه به طور کامل ذکر شود. رتبه علمی و رشته تحصيلی نويسندگان با علامت ستاره مشخص شود. هيچ گونه تغيير در اسامی و ترتيب نويسندگان قابل قبول نيست. صفحه چکيده به طور دقيق طبق ساختار مجله باشد. متن و منابع مقاله به جز چکيده به صورت دو ستونی تايپ شوند. حجم مقاله حداکثر در 8 صفحه (چکيده با فونت 11 قلم ميترا و متن مقاله با فونت 14 همان قلم) تايپ شود. در انتهای مقدمه هدفی که در چکيده آمده است ذکر شود. در قسمت روش‌ها؛ نوع مطالعه، سال و محل اجرا ذکر شود. در بخش يافته‌ها؛ ابتدا يافته‌های زمينه‌ای آورده شود، سپس مهم‌ترين يافته جدول يا نمودار ذکر و در داخل پرانتز به آن ارجاع شود. جداول و نمودارها فارسی باشند و جداول از سمت راست تايپ شوند (ميانگين‌ها نيز در جدول به صورت انحراف معيار ± ميانگين) تايپ شوند. پاراگراف اول بحث و نتيجه‌گيری بايد نتيجه کلی مطالعه حاضر با توجه به هدف باشد، سپس يافته‌ها با نتايج ساير مطالعه ها مقايسه شود. کليه‌ منابع بايد به زبان انگليسی بر اساس الگوی ونکوور نگارش شوند و از نظر نقطه گذاری و غيره به طور دقيق طبق ساختار نشريه تايپ شوند. کد منابع بعد از نقطه آخر جمله و کمی بالاتر از خط داخل پرانتز تايپ شود و به صورت پی در پی باشد.

دفعات مشاهده: 2151 بار   |   دفعات چاپ: 414 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 20 بار   |   0 نظر
::
فصلنامه آموزش پزشکی و توسعه The Journal of Medical Education And Development
Static site map - Persian site map - English site map - Created in 0.107 seconds with 718 queries by AWT YEKTAWEB 2563